Mgr. MAREK ŠTENCL

Mgr. MAREK ŠTENCL

POCTIVOST, PRACOVISTOST, BOJOVNOST, PEVNÝ CHARAKTER

V Novém Malíně žili moji rodiče i moji prarodiče z matčiny strany. Josef Hrubý a Anděla Hrubá přišli v roce 1946 do Frankštátu osídlovat pohraničí, jako většina tehdejšího obyvatelstva, z vnitrozemí naší republiky. V Novém Malíně jsem celý svůj život, tj. od r. 1971. Dá se říci, že zde mám kamarády od mateřské školky přes základní školu až do dospělosti.

Na Malín nedám dopustit. Hrál jsem dlouhé roky za Malín fotbal od žáčků až po dospělé. Mám rád jeho historii spojenou s volyňskými Čechy. V okolí je krásná příroda a jsou zde fajn lidé.

Po ukončení vysokoškolského studia na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně jsem chtěl naší obci pomoci svými znalostmi z oboru a od roku 1994 jsem jako místostarosta a následně od roku 1998 jako právník obce, pomáhal mému předchůdci s obecními záležitostmi především po právní stránce. Zkušenosti z této mnohaleté praxe po boku pana Josefa Mináře jsem pak chtěl zúročit jako starosta obce, kdy tuto funkci zastávám druhé volební období od roku 2018.

V životě mě těší pomáhat lidem. Tuto vlastnost jsem, myslím, zdědil po mé mamince a provází mne celý můj dosavadní život. Pomoc lidem byla i důvodem, proč jsem si vybral profesi advokáta. Rád za sebou vidím kus odvedené práce, což se nám myslím ve vedení obce Nový Malín daří. Těší mne, když jsou lidé spokojeni. Mám rád děti a považuji za důležité, aby se jim u nás v obci líbilo. Aby se tu líbilo mladým lidem, kteří studují, a rádi se do naší obce vraceli třeba po skončení studií.

Rád bych navázal na předchozí dvě volební období ve funkci starosty a dokončil rozpracované projekty. Je třeba pokračovat v opravách místních komunikací, v dokončení výstavby optické sítě, postavit obě cyklostezky na Hrabišín a na Dolní Studénky. Dále chci pokračovat v rozvíjení energetické soběstačnosti naší obce a rád bych zlepšil slušnou komunikaci mezi lidmi v obci.